اخذ جواز تاسیس به منزله دریافت مجوز و گواهی می باشد که برای تولید و سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی صادر می شود.

جواز تاسیس

 

اخذ مجوز تاسیس

 

جواز تاسیس ، مجوزی است که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی جهت سرمایه گذاری و یا فعالیت در زمینه تولید کالای نام برده شده در جواز در شهرکهای صنعتی داده می شود. اخذ جواز تاسیس با توجه به نوع محصولات از وزارت صنعت و معدن و تجارت و یا جهاد کشاورزی و یا … صورت می گیرد.

 

 مدت اعتبار جواز تاسیس یک سال بوده و متقاضی پس از این زمان باید اقدام به تمدید جواز تاسیس خود کند. مدت تمدید جواز تاسیس با توجه به پیشرفت کار و تحت نظر کارشناس متغیر می باشد. جواز تاسیس میتواند به درخواست فرد و یا منقضی شدن مدت اعتبار قانونی جواز، ابطال و از درجه اعتبار ساقط گردد.

 

تمام اشخاص حقیقی و شرکت های حقوقی برای انجام فعالیت های تولیدی و اقتصادی خود و نیز برای انجام سرمایه گذاری نیاز به اخذ مجوز می باشند. اما این امر به شرط آن می باشد که  این افراد قصد تاسیس یک واحد تولیدی مثل کارخانه را داشته باشند. باید توجه داشت که برای اخذ مجوز کالاهایی در آن ذکر شوند که با هم سنخیت داشته باشند زیرا هر کالا یک کد آیسیک دارد که باید به هم مرتبط باشند . برای مثال لوازم الکترونیکی و مواد غذایی نمی توانند در یک مجوز قرار گیرند.

جواز تاسیس قابل انتقال به فرد دیگر می باشد. حال با توجه به اینکه هر فرد فقط یکبار می تواند با کد ملی خود در سایت برای اخذ مجوز اقدام کند می تواند با توجه به مطلب گفته شده مجوز مرتبط را از افراد دیگر خریداری کند.

مرجع صادر کننده ی جواز تاسیس بر حسب نوع فعالیت اقتصادی مد نظر سرمایه گذار متفاوت است. اخذ مجوز در حوزه های کارآفرینی و مشاغل خانگی از وزرات کار و تعاون گرفته و اخذ مجوزتاسیس در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و مواد غذایی از وزارت کشاورزی گرفته می شود و برای عمده فعالیت های صنعتی، وزرات صنعت و معدن جواز را صادر می کند.

 

این نکته قابل ذکر است که برای ثبت شرکت و ثبت برند فارسی، گرفتن جواز تاسیس لازم می باشد. ضمنا قبل از تولید کالاهایی نظیر نخ های جراحی ، سرنگ و…. و احداث کارخانه های داروسازی و کارخانه های مواد غذایی اخذ مجوز از وزارت بهداشت الزامی می باشد.

برای اخذ مجوز تاسیس با توجه به نوع فعالیت توجه گردد چنانچه نوع فعالیت تولید محصولاتی مثل تجهیزات پزشکی باشد در اینجا باید جواز تاسیس از سازمان وزارت بهداشت اخد گردد.
در تهران به دلیل آلودگی هوا اخذ جواز تاسیس برای همه ی کالاها به جز مواد غذایی در شهرک سالاریه امکان پذیر می باشد.

 

مزایای اخذ جواز تاسیس

مزایای اخذ جواز تاسیس

-از مزایای اخذ جواز تاسیس، واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با شروط مناسب می باشد که به شکل 30% نقدی و 70% وام فاقد بهره است که از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.طریقه ی بازپرداخت وام به شکل اقساط 36 ماهه و در سررسیدهای 3 ماه یکبار می باشد که این وام فاقد هر نوع سود بانکی و کارمزد است.
-ثبت برند فارسی برای محصولات در اداره ثبت علائم تجاری
-امکان شرکت در نمایشگاه های تجاری داخلی و خارجی
_در دسترس بودن پیش طرح توجیهی(PFS) تایید شده توسط کارشناسان مرجع صادر کننده برای ارائه و جذب سرمایه گذاری
-امکان دریافت وام و تسهیلات دولتی با سود تولیدی و تنفس یک الی دو سال و بازپرداخت بلند مدت

 

شرایط لازم جهت اخذ جواز تاسیس:

به طور کلی اخذ مجوز دارای مراحلی نظیر ارائه گواهی سوء سابقه و عدم اعتیاد،اخذ مجوز از شهرداری و وزارت دارایی و تایید صلاحیت شخصی و مکانی از سوی اداره نظارت بر اماکن عمومی می باشد.

شرایط عمومی متقاضیان جواز تاسیس:

-تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
-حداقل سن 18 سال تمام
-دارا بودن برگه پایان خدمت یا معافیت(ویژه ی آقایان)

جواز تاسیس به دو صورت حقوقی و یا حقیقی صادر می شود.

 

 

 

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس حقوقی

 • کپی شناسنامه مدیر عامل
 • کپی کارت ملی مدیر عامل
 • کارت پایان خدمت مدیر عامل
 • اخذ مجوز های لازم
 • کپی روزنامه تاسیس شرکت
 • کپی اساسنامه شرکت
 • کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت
 • کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت
 • مهر شرکت

 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت جواز تاسیس حقیقی

 • کپی شناسنامه فرد متقاضی
 • کپی کارت ملی شخص متقاضی
 • کارت پایان خدمت فرد متقاضی
 • اخذ مجوز در صورت لزوم

 

 

این موسسه حقوقی با دارا بودن کادری مجرب در زمینه انواع ثبت شرکت، اخذ کارت بازرگانی، تغییرات شرکت ها و امور مشاوره حقوقی ثبت شرکت و ….. توانسته در سال های اخیر جزو یکی از بهترین موسسات ثبت شرکت در تهران قرار گیرد. به همین منظور ما به شما توصیه می کنیم برای استفاده از مشاوره حقوقی رایگان ثبت شرکت با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

خدمات ثبت شرکت :

ثبت تغیرات شرکت

انحلال شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی خاص

نقل و انتقال سهام شرکت

مشاوره حقوقی :
 • وکیل پایه یک دادگستری

  کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *