ثبت شرکت در گرجستان ساده ترین و ارزانترین راه اخذ اجازه فعالیت اقتصادی برای هر نوع فعالیت تجاری و بازرگانی می باشد. ثبت شرکت در گرجستان به عنوان یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود و اسمی که برای آن شرکت در گرجستان انتخاب می شود موضوع فعالیت آن شرکت را نشان می دهد.

 

ثبت شرکت در گرجستان

 

ثبت شرکت در گرجستان

 

کشور گرجستان به دلیل قرار گرفتن بین پیشتازترین کشورها در اصلاحات اقتصادی، سال 2010 از طرف بانک جهانی به عنوان یک کشور سهولت در سرمایه گذاری در رتبه یازدهم از نظر سهولت در سرمایه گذاری به ثبت رسیده است.

 

گرجستان هم اکنون در زمینه سرمایه گذاری اقتصادی در رده کشورهایی نظیر نروژ، ژاپن و استرالیا قرار دارد. یکی دیگر از مزیت های کشور گرجستان آزاد بودن مالکیت خارجی شرکتهای گرجستانی بوده و برای سرمایه گذاران خارجی محدودیتی وجود ندارد.

 

در حال حاضر نیز، این امکان برای شرکت های خارجی در گرجستان فراهم آمده است تا حساب های دارای سوددهی افتتاح نمایند و سرمایه گذاران از عوارض واردات و مالیاتهای گمرگی معاف باشند.

گرجستان به عنوان یک کشور مهم در امر سرمایه گذاری به خصوص موضوع صادرات و واردات در منطقه قفقاز واقع شده است و سال های اخیر مورد توجه بسیاری از بازرگانان دنیا به خصوص ایران قرار گرفته است.

 

متداول ترین ثبت شرکت در گرجستان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا LLC است. همان طور که اشاره شد بیشترین نوع ثبت شرکت در گرجستان ، مسئولیت محدود است که طیف گسترده ای از راه اندازی تجارت و مشاغل را پوشش می دهد.

 

بطور کلی می توان گفت که دولت گرجستان با فراهم آوردن شرایطی مناسب با تدوین فعالیتهای سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکتهای خصوصی ایجاد نموده است.

 

کشور گرجستان همواره به سوی آزادسازی اقتصادی حرکت کرده و در این راستا سرمایه گذاری برای اتباع خارجی را آزاد کرده است.در گرجستان اتباع کشورهای خارجی حق مالکیت بر اموال منقول و غیر منقول را دارند و در صورت ارایه اسناد مثبته، می توانند هر میزان ارز حاصل از فعالیت اقتصادی خود را انتقال دهند.

 

امتیاز اخذ اقامت و ثبت شرکت در گرجستان به هیچ شخص یا شرکتی واگذار نشده است برای همین هر شخصی می تواند به راحتی و با کمک یک مترجم خوب کارهای خود را انجام دهد. اما از آنجایی که هر برنامه ریزی اقتصادی و پولی نیازمند مدیریت بهینه می باشد حضور یک مشاور یا وکیل که اطلاعات کامل و صحیحی در چارچوب قوانین حقوقی ثبت شرکتها داشته باشد میتواند کمک موثری باشد.

 

 

انواع ثبت شركت در گرجستان

 

1- ثبت شركت سهامي خاص

2- شركت با مسئوليت محدود(LLC)

3- شركت هلدینگ بین المللی(International Holding)

4- شركت تعاوني(CO)

 

 

 

 

 

انواع ثبت شرکت در گرجستان عبارتند از :

 

ثبت شرکت سهامی

 

ثبت شرکت سهامی یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد. بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود.اغلب ثبت شرکت در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

 

 

مدرک ثبت شرکت در گرجستان با مسئولیت محدود معمولا به صورت General Trading صادر می شود و به این معنی است که شما با داشتن یک پروانه کسب قادر خواهید بود کلیه مشاغل را راه اندازی کنید به غیر از تجارت های مربوط به دارو که نیازمند مجوز جداگانه ای از وزارت بهداشت گرجستان است. یعنی مثلا شما با داشتن یک ثبت شرکت با مسئولیت محدود قادر خواهید بود یک هتل ، کارواش ، کافی نت ، کافی شاپ و … را ایجاد کنید و نیازمند مجوزهای جداگانه نیستید به غیر از دارو که البته هنگام ثبت نام بایستی مشاغلی که مدنظر شماست را اعلام کنید.

 

 

ثبت شركت هلدینگ بین المللی

 

ثبت شرکت هلدینگ یک نهاد قانونی است که به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری در هر زمینه ای شناخته شده سرمایه آن به مقادیر اسمی بین هیات مدیره تقسیم میشود این سهام در ارتباط با دارایی شرکت هلدینگ، حقوق و تعهدات شرکت در قبال سهامداران می باشد.بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود و تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد.

 

 

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی، به معنی به ثبت رساندن شرکتی می باشد که با هدف توسعه کسب و کار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می باشد. یکی از شرکت هایی که میتوان در ترکیه به ثبت رساند شرکت تعاونی است.

 

این شرکت ها اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده نمی شوند بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی به وجود می آید. شرکت تعاونی به بستانکاران خود تنها به اندازه دارایی خود متعهد می باشد .

 

 

 

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

 

هزینه ثبت شرکت به طور کلی به موارد مختلف بستگی دارد. هر یک از این عوامل می تواند در تغییر هزینه ثبت شرکت تاثیر بگذارد. هر یک از شرکت های به ثبت رسیده دارای تعرفه های متفاوت می باشد و علت متفاوت بودن هزینه های ثبت شرکت در گرجستان با توجه به نوع شرکت و هزینه های پرداختی برای به ثبت رساند شرکت متفاوت می باشد.

 

 

در اصل می توان گفت که قیمت گذاری به روی ثبت شرکت در گرجستان به عهده آنالیزگرها می باشد. نمیتوان گفت که چون یک شرکتی هزینه بالاتری می گیرد کلاهبردار است این امر مصداق کلاهبرداری محسوب نمی شود. در واقع ممکن است هزینه های جاری آن شرکت ها واقعا بالا باشد و موسسه ثبت شرکت مجبور است تا هزینه بالاتری از شما دریافت کند و اینجا شما باید هوشیار باشید که کار ثبت شرکت خود را به چه شرکتی واگذار می کنید.

 

 

کیفیت کار در ثبت شرکت یکی از مهمترین گزینه ها در کار ثبتی شما می باشد زیرا تاثیر بسزایی در امورات مربوط به اخذ اقامت گرجستان در این روش دارد. بنابراین باید خاطر نشان کرد که انتخاب درست شما با یک موسسه معتبر می تواند از پرداخت هزینه های گزاف و بیهوده جلوگیری کند.

 

 

همانطور که در نوشته بررسی عدم موفقیت بازرگانان ایرانی در گرجستان توضیح دادیم ، ثبت شرکت و اخذ اقامت گرجستان به هیچ عنوان مهم نیست و خود شما هم می توانید با دانستن کمی زبان انگلیسی یا روسی آنها را انجام دهید ولی بدون داشتن یک مشاور اقتصادی قوی در گرجستان ، قطعا نخواهید توانست در این کشور موفق شوید کما اینکه موارد زیادی از شکست های اقتصادی در گرجستان همین دلایل را داشته اند.

 

 

این موسسه ثبت شرکت با سابقه ای طولانی و کادری مجرب در امر ثبت شرکت می تواند این اعتماد را به شما بدهد تا با هزینه ای مقرون به صرفه در زمان کوتاه کار ثبتی شرکت شما را به انجام برساند.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در گرجستان
  • پاسپورت
  • اسم شرکت
  • اسامی شرکاء و مؤسسین، مدیرعامل
  • آدرس حقوقی استفاده شده توسط ما جهت ثبت شرکت در گرجستان واقعی بوده و در صورت ارسال هر گونه نامه از دستگاههای دولتی مستقیما بدست ما خواهد رسید.

 

 موسسه حقوقی ثبت شرکت ما با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب در زمینه ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت  ، نقل و انتقال سهام شرکت های سهامی خاص و نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های با مسئولیت محدود ، انحلال شرکت ، ثبت علامت تجاری ، اخذ کارت بازرگانی، افزایش و کاهش سرمایه و کلیه امور مربوط به شرکت ها را در زمینه ثبت، آمادگی کامل خود را برای خدمت رسانی به هم میهنان گرامی خود با افتخار اعلام مینماید

Related Post

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *