دعاوی ملکی از جمله دعاوی حقوقی و همچنین کیفری می‌باشد، که موضوع دعوی مربوط به مال غیرمنقول است . که موضوع آن املاک و مستغلات می‌باشند . در این مجموعه موضوعات و دعاوی متنوع و مختلفی وجود دارد.

 

دعاوی ملکی و املاک از دیرباز یکی از مهمترین موضوعاتی که میان انسان‌ها مورد نزاع و دعوی بوده و هست مباحث مربوط به ملک و املاک می‌باشد که از جمله دعاوی مهم در زندگی هر شخص می‌تواند باشد .

 

عدم داشتن آگاهی و اطلاع در دعاوی ملکی و این گونه دعاوی و نداشتن اطلاع با طریقه و روش صحیح اقامه آن باعث می شود بسیاری از اشخاص بعد از طرح دعوا و پی گیری داد رسی هایی که به جهت عدم آشنایی طولانی می‌شود نتیجه مثبتی عایدشان نشود و با شکست مواجه شود و این امر موجب نا امیدی آن ها از دستگاه قضایی گردد؛ در صورتی که اگر این اطلاعات و شناخت از نحوه ی طرح دعوا ، تنظیم دادخواست و ارکان و شرایط خاص آن را داشتند مسلماً در دعاوی ملکی به نتیجه ی مثبتی دست می یافتند .

وکیل ملک و وکیل دعاوی ملکی

در قانون مدنی ایران، مال به دو قسم، تقسیم شده است. مال منقول و مال غیر منقول. کلیه املاک و اجزای وابسته به آن، در عداد اموال غیر منقول قرار می گیرند. گسترش جامعه های بشری و بالا رفتن قیمت املاک در سراسر جهان، باعث بروز چالش هایی در زمینه ی حفظ املاک از تجاوز و تعدی، تقسیم اموال و املاک مشترک، حقوق املاک، کسب درآمد از املاک و موارد حقوقی و تخصصی درباره املاک، شده است.

 

وکیل تخصصی املاک، واژه ای است که در فرهنگ حقوقی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، بسیار نام آشناست اما در نظام حقوقی ایران، وکیل دعاوی ملکی و وکیل ملک، تعریف و جایگاه شخصی ندارد.تمامی وکلای محترم دادگستری، در تمام پرونده های حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده و سایر پرونده های حقوقی، امکان مشاوره حقوقی و قبول وکالت را دارند.

ممکن است تا کنون اصطلاحاتی چون، تقسیم ملک مشاع، احراز ملک مشاع، تفکیک ملک مشاع، الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، قلع بنا، تخلیه ملک، رفع تصرف از ملک، رفع مزاحمت ملکی، اثبات مالکیت، تنفیذ مالکیت، فسخ قرارداد ملکی و سایر اصطلاحات مربوط به دعاوی ملکی را شنیده باشید.

آیا اطلاعی از حقوق املاک دارید؟ در چه صورتی، مالک ملک شناخته می شوید؟ در قراردادهای ملکی، امکان تعیین وجه التزام وجود دارد؟ نقش مشاورین املاک در کاهش دعاوی ملکی، چیست؟ اثبات مالکیت بر ملک چه شرایطی دارد؟ دادخواست خلع ید و تخلیه ملک، به چه دادگاهی تقدیم می شود؟ ملک مشاعی، چیست؟ حق شفعه چیست؟ وکیل متخصص در دعاوی ملکی، چه ویژگی هایی دارد؟ مشاوره تخصصی درباره حقوق ملکی، چه تأثیری در پیشگیری از دعاوی ملکی دارد؟

گروه وکلای ما، با پیشینه در ارایه مشاوره های موثر حقوقی درباره دعاوی ملکی و حقوق املاک، همواره در صدد به روز رسانی اطلاعات شما عزیزان درباره دعاوی ملکی می باشد.

گروه حقوقی املاک و مستغلات ، مجموعه ای حقوقیست که وکالت پرونده های حقوقی را توسط وکلای با سابقه پایه یک دادگستری انجام خواهد داد.در طي ساليان مراجعاتی که به دادگستري و وکالت در مراجع داوری و داوری در دعاوی متعدد متوجه گرديدیم بسياري از افراد در اثر نا آگاهي از قوانين جاري كشورمان گاه از رسيدن به حق خود باز مي مانند.

 

بنا براين با توجه به رسالتی که در برقراری عدالت و سوگندی که خورده ایم و عشقی که به مردمان سرفراز سرزمینم می ورزیم،بر آن شدیم كه با ايجاد سایت حقوقی حاضر در صدد پاسخگويي به سوالات هموطنان عزيزم برآییم.لذا در زمینه مشاوره حقوقی و وکالت طرح و دفاع از كليه دعاوی ملكی از جمله دعوای خلع يد، تخليه يد- رفع تصرف عدواني – رفع ممانعت از حق – رفع مزاحمت – الزام تنظيم سند رسمي- الزام به فك رهن – الزام به اخذ پايان كار – ابطال سند – ابطال قرارداد – فسخ قرارداد مشاوره حقوقی و وکالت در زمينه انعقاد كليه قراردادهاي عمومي و خصوصي – پشتيباني اجراي قراردادها ملکی- طرح ودفاع از كليه دعاوي راجع به قراردادهاي مربوط به مشارکت مدنی يا هر نوع قرارداد حاوی تعهد – قبول واجراي داوری در قراردادها.

تعریف وکالت

قانون مدنی ایران در ماده 656 وکالت را چنین تعریف کرده است.
«وکالت عقدی است که بموجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می دهد»
با انعقاد عقد وکالت ، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت های متقابلی می شوند

وکالت در لغت به معنای واگذار کردن یا تفویض کردن می‌باشد. و در اصطلاح حقوقی: عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین عقد، طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید. وکالت یکی از عقود بسیار رایج می‌باشد، که امروزه در صحنه‌های اجتماعی و اقتصادی و بانک‌ها استفادۀ زیادی می‌شود. وکالت عقد است و در نتیجه نیاز به ایجاب موکّل و قبول وکیل دارد.

حل و فصل پروند ها و مشکلات و دعاوی رایج ملکی نیازمند وکیل و مشاور حقوقی متخصص در زمینه ملک و املاک می باشد که دپارتمان وکیل ملکی موسسه حقوقی ما در زمینه پرونده های ملکی با موضوع اجاره، خلع ید، وقف، تصرف عدوانی همچنین تفکیک و افراز ملک مشاع، دعاوی الزام به تنظیم سند ملک و هر گونه دعاوی ملکی با ارائه تخصصی ترین راهکارها توسط تیم مجرب وکیل ملکی در تهران همراه شما خواهد بود.

مشاوره حقوقی :
  • وکیل پایه یک دادگستری

    کاربر عزیز ، شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن مطالعه پرونده شما بهترین راه حل را به شما اعلام نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *