شرایط ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

 

مراحل و هزینه ثبت شرکت در چابهار
مراحل و هزینه ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

 

ثبت شرکت در چابهار جزو 7 منطقه آزاد تجاری در ایران می باشد که به دلیل موقعیت  راهبردی خود، که نزدیک‌ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه (افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان،تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان) به آبهای آزاد است توانسته از اهمیت فراوانی برخوردار شود.

منطقه آزاد تجاری چابهار به دلیل سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی که در آن صورت می‌گیرد جزو یکی از مناطق مهم ثبت شرکت مناطق آزاد می باشد. منطقه آزاد چابهار  یکی از در جنوبی ترین شهرستانهای  استان سیستان بلوچستان می باشد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد در واقع به منطقی تجاری گفته می شود که محدوده حراست شده بندری و غیر بندری است که از برخی از مقررات کشور در زمینه تجارت خارج بوده و با بهره گیری از مزایایی نظیر معافیتهای مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی کمک می نماید.

چابهار یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان ایران و تنها بندراقیانوسی این کشور می‌باشد که در کرانهٔ دریای مکران و اقیانوس هند واقع شده است. منطقه آزاد تجاری چابهار در سال ۱۳۷۰ بدون برخورداری از قانونی مشخص فعالیت خود را آغاز و طبق تصویب نامه شماره ۱۸۸۰۸/ت۲۸۵۷۴ه مورخه ۱۰/۴/۸۲ هیئت وزیران بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری نیز به این منطقه ملحق شدند.

انجام امور تجاری و تاسیس شرکت در چابهار با هدف ترانزیت کالا، تجارت منطقه ای و مبدل شدن به بارانداز کالاها و مواد اولیه منطقه ای در حال اجراست. با ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار  میتوان از مزیت های بی شمار ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری نظیر معافیت از مالیت به مدت 20 سال، معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه ماشین الات صنعتی واحدهای تولیدی،صدور محصولات خارج از کشور بدون پرداخت عوارض گمرکی و بندرگاهی،ورود اتباع خارجی بدون اخذ ویزا و …… بهزه مند شد.

مراحل ثبت شرکت در چابهار

 

نخستین مرحله تاسیس شرکت در چابهار انتخاب حوزه فعالیت شرکت می باشد. در ادامه باید نوع شرکت مورد نظر خود را انتخاب نمایید که معمولا شرکت ها از نوع شرکت با مسولیت محدود یا شرکت سهامی خاص هستند.

بعد از انتخاب نوع شرکت و زمینه فعالیت آن نوبت به انتخاب نام شرکت می رسد. به منظور انتخاب نام مناسب شرکت می بایست ۵ نام پیشنهادی به ترتیب اولویت انتخاب کنید.

حال با ارایه مدارک مورد نیاز جهت تاسیس شرکت در چابهار ما باقی مراحل را برای شما انجام خواهیم داد.

 

انواع ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در چابهار

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیشتر به منظور بازرگانی مورد استفاده میگیرد در زمینه های واردات صادرات و تولید و ترخیص کالا کاربرد دارند برای ثبت چنین شرکتی هم از اعضای ایرانی میتوان بهره گرفت و هم از اعضاء و اتباع خارجی و حتی میتوان تا 100% سهام را به اعضای خارجی داد. برای ثبت حداقل حضور دو نفر الزامی است .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود در منطقه آزاد چابهار

کپی برابر اصل مدارک احراز هویت اعضاء برابر اصل مدارک ترجمه رسمی شده افراد خارجی به همراه مستندات مدارک ثبت نام کد فراگیر اتباع امضای دو نسخه پر شده اوراق و اساسنامه شرکت مسئولیت محدود منطقه آزاد

 

مشخص نمودن موارد ذیل : 1- موضوع شرکت 2- سرمایه شرکت 3- آدرس در منطقه آزاد چابهار (مرکز میتواند اجاری اداری باشد ) 4- سمتها و درصدها 5- حق امضا و حدود اختیارات 6- اسامی انتخاب شده شرکت به ترتیب الویت در 5 ردیف

مدت زمان تاسیس شرکت مسئولیت محدود در منطقه آزاد چابهار

زمان تقریبی برای ثبت شرکت بعد تکمیل مدارک فوق و تنظیم وکالت به وکیل موسسه تقریبا یک هفته کاری میباشد

تبصره : زمان فوق به انضمام اخذ مجوز فعالیت اقتصادی از دایره سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار میباشد

 

ثبت شرکت سهامی خاص در منطقه آزاد چابهار

 

ثبت شرکت سهامی خاص بیشتر به منظور انجام امور پیمانکاری مهندسی و شرکت در مناقصات و مزایدات و اخذ وام و اعتبارات ثبت میشود که در آن هم از اعضای ایرانی میتوان کمک گرفت هم اتباع . هیئت مدیره باید حداقل مرکب از 3 نفر عضو باشد به همراه دو نفر بازرس که این بازرسین هیچگونه تشابه فامیلی و نسبت درجه یک و دو نباید با اعضای هیئت مدیره داشته باشند . در این نوع شرکتها واریز 35% کل سرمایه در یکی از بانکهای منطقه الزامی است

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در منطقه آزاد چابهار

کپی برابر اصل مدارک احراز هویت اعضا برابر اصل مدارک ترجمه رسمی شده افراد خارجی به همراه مستندات مدارک ثبت نام کد فراگیر اتباع امضای دو نسخه پر شده اوراق و اساسنامه شرکت سهامی خاص منطقه آزاد چابهار

مشخص نمودن موارد ذیل : 1- موضوع شرکت 2- سرمایه شرکت 3- آدرس در چابهار (مرکز میتواند اجاری اداری باشد ) 4- سمتها و درصدها 5- حق امضا و حدود اختیارات 6- اسامی انتخاب شده شرکت به ترتیب الویت در 5 ردیف 7- فیش واریز 35% از کلیه سرمایه در یکی از بانکهای موجود در منطقه چابهار

مدت زمان تاسیس شرکت سهامی خاص در منطقه آزاد چابهار

زمان تقریبی برای ثبت شرکت بعد تکمیل مدارک فوق و تنظیم وکالت به وکیل موسسه تقریبا یک هفته کاری میباشد.

تبصره : زمان فوق به انضمام اخذ مجوز فعالیت اقتصادی از دایره سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار میباشد .

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در چابهار

هزینه های ثبت شرکت به دو بخش حق الوکاله و هزینه های واریزی تقسیم می شوند. با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی، هزینه ثبت شرکت مشخص می گردد.

 

برای اطلاع از مراحل ثبت شرکت در ماکو به روی لینک کلیک کنید.

فهرست
Call Now Button